Tiskové zprávy

Přehlídka Terezy Vu FW2019 se uskuteční v rámci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week v sobotu 23.3. 2019 v OD Kotva.

I hvězdy hasnou


Inspirace kolekce Terezy Vu FW2019 odkazuje na paralelní světy, které prožívaly tajné milenky slavných a mocných ve 30. a 40. letech minulého století. V kolekci se tematicky navzájem prolínají 3 linie a platí o ní, že móda může velmi intuitivně vyjádřit pocity a nálady v různých etapách života.

První linie se odkazuje na lesk filmového plátna, slávu a život ve hvězdách. Malé či velké radosti života. Bezstarostné a okázalé bytí, opulentní oslavy a krásu.

Druhá linka odvádí diváky do světa tajných lásek, které nemají nebo spíš nesmí být prozrazeny. Být tajnou milenkou těch, kteří mají moc, vyžaduje velkou vnitřní odvahu a sílu, ale i sebezapření prožít život se šťastnými dětmi a milovanou rodinou. Zde platí řád, protože jakékoli pochybení může mít nedozírné důsledky.

Třetí linie odráží vnitřní intimní svět. Představuje vzpomínky na všechno krásné, co již bylo prožito. Tyto vzpomínky ponejvíc vyjadřují smutek, nenaplnění, samotu a mnohdy i vnitřní zoufalství. Na konci je ale naděje a víra ve změnu a v lepší svět.

Kolekce využívá neotřelé střihové řešení, je kombinací moderních a dobových prvků. Vedle dnes již ikonických střihů a modelů spodního prádla se nově objevují kabátky, košilky, spodničky a šaty. Barvou kolekce je černá v různých valérech díky použití různorodých luxusních materiálů. Materiály – především francouzská krajka, hedvábí, mesh, ekokůže, lesklá koženka a tyl – se střídají a kombinují navzájem, čímž je dosažena neotřelá dynamika a jemnost zároveň. Střihy a jednotlivé kusy kolekce jsou navrženy tak, aby se daly volně kombinovat mezi sebou.

Showroom: Ovenecká 380/47, Praha 7,170 00
Otevírací doba po domluvě


Přehlídka Terezy Vu SS2019 se uskutečnila v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week v sobotu 1.9. 2018 v Clam Gallasově paláci.

Pleasure Garden


Inspirace kolekce Terezy Vu SS2019 odkazuje na Francii, konkrétně na Versailles z přelomu 17. a 18. století, kdy je u moci král Ludvík XIV. Černé a tmavé barvě odzvonilo, od teď všemu vládne barva a jas. Všechno se od základu mění. Barva vyjadřuje moc, slávu, ale hlavně radost ze života, proto tedy „Zahrada radosti“. Nejbohatší mají nádherné a nákladné šaty, přeplněné zdobením, výšivkami, sklady, zvláštními efekty. Používá se brokát, hedvábí, krajka a zlato… Nastává období Haute couture.

Oblečení vyjadřuje status, nastoluje se období kontrastů. Vše je okázalé, všude záře, slunce. Vrstvení. Vrstvy ve společnosti, vrstvy na oděvech. Pod veškerou nádherou ale jásavé barvy nejsou nutné, nikdo je nevidí, stačí pudr a bílá.

Mottem kolekce jsou protiklady a kontrasty, co je vespodu, je i nahoře jen v jiném provedení. Okázalost a opulentnost královského oblečení a jeho protiklad v jednoduché bílé a pudrové. O kolekci platí, že móda není jen pozlátko, ale že je a musí být i tam, kde na první pohled není vidět.

Kolekce využívá neotřelé střihové řešení, je kombinací moderních a dobových barokních prvků. Body, vysoké kalhotky, vyšší podprsenky, krátké kalhoty. Perfektní konstrukce je často kontrastně doplněna syrovým zakončením. Jsou používány vsádky, vrstvení, nášivky a speciální složité reliéfní efekty. Střihy a jednotlivé kusy kolekce jsou navrženy tak, aby se daly volně kombinovat mezi sebou. Střídají se materiály – především francouzská krajka, hedvábí, organza, mesh a vlna – a stejně tak se střídá barevnost kolekce od bílé, přes pudrovou, zelenkavou až po zlatou.

Dobovému koloritu přesně odpovídá zlaté krajkové body, které lze považovat za chef-d’œuvre celé kolekce.